نمایش نوار ابزار

مصاحبه با خانم مهستی آدینه زاده/ عضو فعلی شورای شهر بجنورد و نامزد پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی

یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

مصاحبه با خانم مهستی آدینه زاده/ عضو فعلی شورای شهر بجنورد و نامزد پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی
گزارشگر : زینب حسین زاده

 

سوال اول : لطفاً خودتان را معرفی کنید

با سلام خدمت همه همشهریان عزیزم.
مهستی آدینه زاده هستم.

سوال دوم : هدف خود را از شرکت در انتخابات شورای شهر بجنورد بیان فرمائید؟
هدف دراز مدت را از دوره قبل ترسیم کرده ام و البته این دوره براساس کارنامه چهارساله ام از شورای دوره چهارم مجدد در این انتخابات شرکت کردم .

پاسخ شفاف سوال شما میتواند این باشد که استفاده از معلومات و اشراف به قوانین شورا و شهرداری که علاوه بر تجربه مکسوبه ، در دور فعلی عضویتم به دست آوردم .

سوال سوم :شعاری برای خود انتخاب کرده اید ؟
به شعار و تئوری اعتقادی ندارم؛ با برنامه ریزی و عملیاتی شدن برنامه های از پیش تعیین شده بیشترموافقم

سوال چهارم : آیا به خودتان رأی می دهید ؟

قطع به یقین ، به خودم و هشت نفر از کاندیداهای شناخته شده و مقبول از نظر خودم رأی خواهم داد.
سوال پنجم : نظر شما درمورد عملکرد فعلی شورای شهر بجنورد چیست ؟

عملکرد دوره چهارساله نسبتاً رضایت بخش بود و البته جای کار بیشتر هم وجود داشت و پس از عملکرد سال اول که اعضاء هنوز در مرحله آشنایی با روحیات همدیگر بودند رخدادانتخاب شهردار با اکثریت قاطع آراء برگ زرینی در کارنامه دوره چهارم محسوب می شود
و برآیند سال آخرنیز به جهت تسلّط بیشتر بر قوانین و جوّ حاکم در سیستم شهرداری و همچنین شناخت کامل اعضاء با روحیات و فضای فکری همدیگر و پرسنل شهرداری بهتر از دو سال دوم و سوم بود.

سوال ششم : احساستان به عنوان بانوی کاندیدای انتخابات شورای اسلامی بجنورد چیست ؟

احساس در چه موردی؟

جسارت و شهامت ورود به عرصه؟

و یا منظور شما حسی که باعث شد به عنوان یک شهروند به این مقوله ورود پیدا کنم؟

_ به طور کلی به عنوان یک زن احساستان را نسبت به حضور در عرصه مدیریت شهری و توانائیتان در انجام این مهم بیان کنید؟

خب از این منظر که نگاه جنسیتی و یک سویه به مباحث مدیریت شهری و حقوق شهروندی نگاه خالی از اشکالی نیست ؛ باید عرض کنم بنده بعنوان یک شهروند برای ورود به این کارزار اعلام آمادگی کرده ام و البته از آنجایی که جمعیت اناث دقیقاً نیمی از کل جمعیت جامعه شهری شهر بجنورد را تشکیل می دهد،مسؤلیت بنده را مضاعف خواهد کرد به این جهت که بانوان معمولاً خواسته هایی خاص خودشان را خواهند داشت که با علم به این مهم حاضر شدم تا با کمال میل علاوه بر ایفای نقش بعنوان احدی از اعضای شورا، به عنوان نماینده بانوان شهرم بجنورد جهت احقاق حقوق مسلّم اولیه شان تلاش کنم.
توانایی و شایستگی های ذاتی هر فرد که او را فارغ از جنسیت نسبت به بقیه افراد جامعه متمایز خواهد کرد این جسارت را به او خواهد داد که بعنوان نماینده طیف و یا قشری به ایفای نقش بپردازد ؛لذا بنده هم از این حیث تصمیم گرفتم در این عرصه ورود پیدا کنم و البته که بعنوان یک زن مفتخرم به این حضور.

سوال هفتم : اگر این دوره هم رأی بیاورید اولین کارهایی که برای شهر انجام دهید چه اولویت هایی هستند ؟

اگر توفیق رفیق راهم باشد؛ ادامه ریل گذاری دوره فعلی و پیگیری با قدرت و جدّیت بیشتر در به نتیجه رسیدن تمام مصوّبات شورای چهارم و بعنوان اهم نظارتها ! با عنایت به مسؤلیتم در سال آخر بعنوان ریاست کمیسیون آموزش، پژوهش و سرمایه گذاری به پروژه های سرمایه گذاری که در دوره سوم قراردادهای آنها منعقد گردیده ؛ اشاره کنم و با انرژی و دلسوزی تمام نسبت به دفاع از حقوق شهرداری و به تبع آن شهروندان عزیز شهرم بجنورد ، انجام وظیفه کنم.
سوال هشتم : برنامه شما در تبلیغات انتخاباتی ، جهت مشارکت بیشتر بانوان در اداره امور شهر چیست ؟

همانطور که در ابتدای این داستان و ورود بانوان به عرصه انتخابات بعنوان کاندیدا ،از اغلب بانوان توانمند و متخصص درخواست کردم که مشارکت کنند در ادامه راه هم از جامعه بانوان نخبه و فرهیخته تمام عرصه ها تقاضا دارم در بحث انتخابات مشارکت صد در صد پای صندوق های رأی داشته باشند و در تعیین سرنوشت خودشان مؤثر باشند و همچنین در مباحث مدیریت شهری به ویژه مسائل خاص بانوان بعنوان مشاوران امین و دلسوخته اعضای شورا را فارغ از مرد یا زن بودن شان کمک کنند .

در پایان سخن پایانی خود را با مردم بیان فرمایید .

در پایان نیز مصداق
خدایا چنین کن ، سرانجام کار
که تو خشنود باشی و ما رستگار

ضمن تشکر از هم شهریان گرامی بابت محبّتی که در حقّم داشتند و بعنوان یک عضو در دوره چهارم اعتماد کردند که یک کرسی به اینجانب تعلّق داشته باشد تقاضا دارم قلم عفو بر تمام قصور و کوتاهی هایی که عمداً و یا سهواً درکارنامه دوره چهار ساله عضویتم نوشته شده؛ بکشند و با بزرگواری برمن ببخشایند .